• Груевски

Сијарто: Нема потреба да зборуваме за Груевски, не се мешаме во судството

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто денеска во Скопје го повтори ставот на официјална Будумпешта за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски. Сијарто на заедничката прес-конференција со неговиот домаќин, министерот Бујар Османи кажа дека унгарското Министерство за надворешни работи не може да се меша во работата на тамошното правосудство. -Ако има некои правни постапки …

Сијарто: Нема потреба да зборуваме за Груевски, не се мешаме во судството Read More »