Tag : Груевски

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Њујорк тајмс: Поранешен министер од владата на Груевски вмешан во мултимилионска злоупотреба на набавка на маски

Слободен печат
Неколку лица, меѓу кои и поранешен македонски министер од владата на Никола Груевски се вмешани во злоупотреба на мултимилионска набавка на заштитни маски за потребите...
Вести Македонија

Ристовска: Груевски организирал незаконско финансирање на партијата

По повеќе од година од првото закажано рочиште за судењето за предметот „Талир”, кој се однесува на незаконско финансирање на партијата ВМРО-ДПМНЕ, денеска во Кривичниот...
Вести Македонија

Забрчанец: Не го чепкајте Груевски, тој е на Мицкоски!

Слободен печат
Мицкоски не го дава Груевски, бара да го оставиме, да не зборуваме за него, оти тој бил само негов, нивната врска била силна и нераскинлива,...
Вести Македонија Слајдер

Заев до сите албански партии и коалиции: Нема да прифатиме да бидеме уценувани и нема да прифатиме непринципиелни договарања

Слободен печат
Нема да прифатиме да бидеме уценувани и нема да прифатиме непринципиелни договарања. Оние кои ќе пристапат треба да ги прифатат на нашите принципи, рече Заев...
Вести Македонија Слајдер

Груевски: Професионализацијата на амбасадорските функции треба да е поврзана со ефикаснот, одговорност и квалитет пред сè

Слободен печат
Едноставно почуствував дека е време да се повлечам од функцијата почесен конзул на Канада. Ја имав таа чест и привилегија. Канада оваа дипломатска форма ја...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Нецензурирано: Орбан ја користел Словенија како „отскочна даска“ за финансирање на медиуми блиски до Груевски

Слободен печат
Словенечкиот портал Нецензурирано објави нов текст во кој се пишува, за како што тврдат авторите Примож Цирман, Весна Вукович и Томаж Модич, начинот на кој...
Вести Македонија Слајдер

Прашањето за азилот на Груевски го збуни еврокомесарот Вархељ

Слободен печат
На прашањето за ниската доверба во судството, особено по бегството на екс премиерот Никола Груевски во Унгарија, од каде доаѓа и еврокомесарот Оливер Вархељ, тој...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Мицкоски: Ако победиме на изборите ќе откриеме кој му помогна на Груевски да избега

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Економски магазин“, која ќе се емитува вечерва во 22.00 часот, на прашањето дали ќе го пречека екс премиерот...
Вести Македонија Слајдер

„ТНТ“ почна од почеток, на Груевски пак му се суди во отсуство

Слободен печат
Огнен Ставрев, судија во предметот “ТНТ” денеска соопшти дека поради измени во поротничките редови на судечкиот совет, предметот започнува од почеток. Судот се согласи барањето...
Вести Македонија Слајдер

Груевски: Лага е дека јас или ВМРО-ДПМНЕ сме организирале упад во Собранието на 27 април

Слободен печат
Лага е веста дека јас или партијата ВМРО-ДПМНЕ сме организирале упад во Собранието на 27ми април 2017, наведе вечерва на неговиот фејсбук профил поранешниот премиер...