Апелација ги потврди пресудите за „Диво Насеље“

Апелациониот суд во Скопје ги одби жалбите на обвинетите и нивните бранители од случајот „Диво Насеље“ и во целост ја потврди првостепената пресуда за случајот.

Основниот суд Скопје 1 во 2017 година изрече седум доживотни затворски казни за обвинетите. Тринаесет беа осудени на единствена затворска казна во траење од 40 години, шестмина се осудени на затвор од 20 години, еден доби 18 години затвор, двајца се осудени на 14 години, исто толку на 13 години, а четворица поради немање докази се ослободени од обвиненијата.

Прочитајте и...  Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Прочитај повеќе

ЈО даде наредба за истражна постапка за убиство во Гостивар

Слободен печат

Виница: Товарно возило удри во две лица, почина 47-годишна жена

Слободен печат

Тетовци се заканувале со нож и од такси возачи краделе пари

Слободен печат

Три лица „заработија“ кривични- со секири се заканувале на полицајци

Слободен печат

Казни за 15 лица кои за време на полициски час се шетале и возеле велосипеди

Слободен печат

Тројца повредени во сообраќајка во Сарај

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Скопјанец на Фејсбук објавувал расистички материјал

Притвор за арамија од Гевгелија

Приведени три лица кои не дозволувале полицајци да извршат контрола во угостителски објект

Слободен печат

Скопјанец пронајден мртов во стан на булеварот „Партизански одреди”, нема траги на насилство

Слободен печат

Полицаец испукал куршум при проверка на пиштол, во инцидентот нема повредени

Слободен печат

Малолетник со нож избоде 19-годишно момче

Слободен печат