6 C
Скопје

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија ги збунија обожавателите: За шест месеци повторно станаа родители?

Актерот Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија повторно станаа родители. Веста ги изненади неговите обожавателите бидејќи парот пред половина година доби син.

62-годишниот Болдвин и неговата 37-годишна сопруга Хиларија го добија своето шесто заедничко дете, потврди извор за „People“.

Двојката се пофали со среќната вест на социјалните мрежи.

7“, напиша Хиларија во описот на фотографијата на која позира со децата. Бројот седум се однесува на бројот на деца што ги има со Алек, вклучувајќи ја и неговата ќерка 25-годишна Ирланд која ја доби со неговата поранешна сопруга, актерката Ким Бесингер.

Мојот живот“, напиша актерот во неговата објава споделувајќи ја истата фотографија.

Прочитајте и...  ФОТО: Австралиец нашол отровна змија во салата од супермаркет

Instagram

Веста ги изненади неговите обожаватели со оглед на тоа што парот пред само шест месеци го доби синот Едуард. Јавноста не беше запознаена дека парот очекува друго дете. Полот на бебето се уште не е познат, како и дали детето е посвоено или родено од сурогат мајка.

youtube
Принтскрин / Youtube

Во секој случај, семејството на Болдвин сега е побогато со уште еден член. Актерот неодамна се пошегува дека неговата сопруга е „колекционер на бебиња“.

Им кажувам на луѓето дека мојата сопруга е колекционер. Некои собираат автомобили, некои собираат часовници или уметнички дела. Мојата собира собира бебиња. Едноставно обожава бебиња“, изјави тој во разговор со Елен Деџенерис.

Поврзани вести

Вељко Ражнатовиќ со моќна порака му го честиташе роденденот на Аркан, Инстаграм му ја избриша

Слободен печат

Славниот модел се огласи на социјалните мрежи еден месец откако го роди својот син

Слободен Печат

Северина по 17 години проговори за секс-снимката од јахтата

Слободен Печат

Турболентниот живот на Канје Вест: Сѐ уште чувствува вина за смртта на неговата мајка

Слободен Печат

ВИДЕО| Ана Николиќ позираше топлес: Нејзините обожаватели се прашуваат за што станува збор

Слободен Печат

Во продолжението на „Сексот и градот“ се враќа старата љубов на Кери Бредшо

Слободен Печат

Остави Коментар