Актерот Боб Оденкирк е во стабилна состојба по инцидентот за време на снимањето на „Better Call Saul“

Боб Оденкирк
Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Актерот Боб Оденкирк е во „стабилна состојба откако во вторникот доживеа инцидент поврзан со срцето“, соопшти неговиот менаџерски тим, пренесува „Би-Би-Си“.

58-годишниот актер, беше итно пренесен во болница откако му се слошило за време на снимањето на своето шоу „Better Call Saul“, во Ново Мексико.

Боб Оденкирк итно хоспитализиран: Колабирал за време на снимањето на серијата „Better Call Saul“

Синот на Оденкирк, Нејт, исто така на својот твитер-профил извести за состојбата на неговиот татко, велејќи: „Ќе биде добро“.

Актерот и неговото семејство изразија благодарност за поддршката што ја добиле и од медицинскиот персонал и од колегите.

Тој и неговото семејство би сакале да искажат благодарност за неверојатните лекари и медицински сестри кои се грижат за него, како и неговата екипа и продуцентите кои останале покрај него“, додале од менаџерскиот тим.

Боб Оденкирк
Фото: EPA/JENS KALAENE

„Семејството Оденкирк исто така се заблагодари на сите за изливот на добри желби и побара приватност во овој момент, додека Боб работи на неговото закрепнување“, се вели во соопштението до јавноста.

Видео на денот