ФОТО: Адел стави крај на гласините за љубовната врска со Рич Пол

адел
Фото: Instagram/adele

Адел конечно ја објави својата врска со Рич Пол со објава на својот инстаграм-профил.

Три месеци откако за првпат беа забележани заедно, Адел ја потврди врската со спортскиот агент
Рич Пол чии клиенти се Ентони Дејвис, ЛеБрон Џејмс, Бен Симонс и други НБА ѕвезди.

Британската пејачка (33) објави три фотографии на својот инстаграм-профил од венчавката на
Дејвис која се одржа овој викенд, каде присуствувала заедно со Рич (39).

Облечена во гламурозен црн фустан со бели „паф“ ракави, пејачката изгледаше елегантно и запрепастувачки добро на објавените фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

Но третата фотографија беше онаа која најмногу го привлече вниманието на интернет публиката, каде се фотографирани заедно со Рич Пол, спортскиот агент за кој со месеци се ширеа гласини дека е нејзиното ново момче.

Гласините за Адел и Рич Пол за првпат започнаа да се шират кога во мај Пол изјави дека „се дружат“, но се зажестија откако парот беше забележан на Гејм 5 на финалето на НБА лигата во јули.

Меѓу бројните коментари за тоа колку прекрасно изгледа Адел, имаше и прашања за кога таа ќе го
објави својот нов албум, а постот веќе собра повеќе од 6 милиони лајкови.

Видео на денот