17.8 C
Скопје

50 прекршувања на забраната за движење

Од 20.00 часот (24.04.2021) до 5 часот (25.04.2021) констатирано е дека 50 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (24/25.04.2021), пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 678 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на ковид-19.

Поврзани вести

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Заедничко судење на четворица поранешни водачи на ОВК

Слободен печат

Велика Британија денес со нови 9.000 заболени од индискиот сој на ковид-19

Слободен печат

Повторно пожар во Чачак: Гори шумата кај фабриката „Слобода“

Слободен печат

ВИДЕО | Бура „Клодет“ предизвика верижен судир во Алабама: Девет деца загинаа во сообраќајка

Слободен печат

Угина германскиот овчар Чемп, миленикот на семејството Бајден

Слободен печат

Остави Коментар