15-годишно момче поради девојка со нож расекло постар тинејџер во трговски центар

Фото: МИА

Крвав инцидент се случил во трговскиот центар „Веро“ во Скопје вчера попладне, кога 15-годишно момче со нож повредило 18-годишен жител на Зелениково, соопшти МВР.

„На 31.01.2023 во 14:30 часот во трговски центар на булеварот „Кузман Јосифовски Питу” во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода 15-годишник од Скопје“, велат од полицијата.

„Околу 14.05 часот, по кратка расправија и недоразбирање поради девојка, тој со нож му нанел повреда на М.А.(18) од селото Зелениково, при што бил забележан и задржан од полициски службеник од Полициската станица Центар. Од него бил одземен ножот, а повредениот М.А. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза” каде му била констатирана телесна повреда“, додаваат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот