18.8 C
Скопје

Златна рипка

Спонзоруша фатила златна рипка. Рипката проговорила со човечки глас:
– Девојко, те молам пушти ме и ќе ти исполнам една желба.
Спонзорушата нервозно почнала да оди наваму-натаму, чудејќи се што да прави.
– Ајде де, посакај си нешто.
– Е како така? Морам да смислам што да посакам, само една желба е.
– Вчера на пример, ме фати еден, си посака милион евра и ги доби. Кажи и ти што сакаш?
– Аууу, е па тогаш знам што сакам. Ај дај ми го неговиот Фејсбук!

Поврзани вести

ВИДЕО: Погледнете како се снимал култниот филм „Dirty Dancing“

Слободен Печат

Карли Клос: Го следев моето срце, се омажив за човекот што го сакам и покрај сите компликации

Слободен Печат

„Меган ќе остане дома“: Принцот Хари ќе присуствува сам на откривањето на статуата на неговата покојна мајка

Слободен Печат

Бајден одговараше на новинарите, а потоа му поставија прашање заради кое сакаше да ја напушти прес-конференцијата

Слободен печат

ФОТО: Во Африка е откриен третиот најголем дијамант на светот

Слободен печат

Трикови кои може да ви помогнат да заспиете полесно

Слободен Печат

Остави Коментар