ЖЕНА која го постигнала НЕВОЗМОЖНОТО: Поранешниот и сегашниот сопруг се согласуваат како браќа

Разводот и прифаќањето на новиот партнер на поранешната сопруга или сопруг е процес кој најчесто нема среќен крај.

Но, дека секое правило има исклучок покажува и примерот на музичарот Лени Кравиц кој во интервјуто за „The Times“ откри дека е во добар однос со својата поранешна сопруга Лиса Бонет, со која се разведе во 1993 година и со нејзиниот сопруг Џејсон Момоа.

– Ни требаше време за повторно да станеме најдобри пријатели. Нашите семејства се измешани. Го сакам нејзиниот сопруг, тој ми е како брат и ги сакам децата. Нашиот однос сега е прекрасен, но беше потребно многу да се работи на тоа, изјави тој.

Да потсетиме, Лени и Лиса ја имаат ќерката Зои, додека Лиса и Момоа имаат две деца.

Прочитајте и...  Мислела дека ја болат бубрезите, а таа всушност се пораѓала

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат