21.8 C
Скопје

Затворен угостителски објект во тетовско

Државниот пазарен инспекторат времено затвори угостителски објект во тетовско Горно Седларце откако синоќа во 21.30 часот во него биле затекнати 29 гости по дозволеното работно време, а полицијата го привела сопственикот, 41- годишниот Б.И. од ова село.

Сопственикот на угостителскиот објект бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе следува поднесок од Кривичниот законик за „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Поврзани вести

Арачиновец со украден автомобил ограбил обложувачница

Слободен печат

Тепачка на влезот од Kлинички, нападнат вработен на рампа

Слободен печат

Кривична пријава за две лица, пронајдени 1243 стебла марихуана

Слободен печат

Кривична пријава за скопјанец за криумчарење мигранти

Слободен печат

Двајца Грци се карале и кршеле во Битола, завршија во полиција

Слободен печат

Познатата македонска актерка Силвија Стојановска е осудена на 3 години и 6 месеци затвор

Слободен печат

Остави Коментар