Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Лос Анџелес Клиперс го затвори својот тренинг центар откако беше пронајден позитивен тест за коронавирус во тимот. Составот од Калифорнија презема мерки на претпазливост, бидејќи играчите треба да отпатуваат за Орландо во среда следната недела за да се подготви за рестартирање на сезоната во НБА лигата.

Како што информира „ЕСПН”, можно е спортскиот објект повторно да биде отворен по дезинфекција. Денвер Нагетс и Бруклин Нетс, исто така, ги затворија своите центри минатата недела, бидејќи позитивни на КОВИД-19 беа пронајдени во двата клуба.

Сите 22 екипи како дел од плеј-офот, ќе може да се потпираат на група до 35 играчи и персоналот за поддршка кои ќе бидат изолирани.

Најавено е дека сезоната во најсилната лига на светот ќе продолжи на 30 јули.

Коронавирусот го затвори тренинг центарот на Денвер

Прочитајте и...  Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше...! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат

2МФЛ: Лабуништа во првото коло со Кораби, Победа се соочува со Кит Го..!

Слободен печат

После Берлин и Њујорк, откажан маратонот и во Париз!

Слободен печат

Антиќ и Гечевски во работна посета на турската кошаркарска федерација

Слободен печат

Играчот на Јувентус Кулушевски на одмор во Охрид (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалер на Барселона има коронавирус

Слободен печат

ЛШ: Дали Аталанта ќе го расипе роденденот на ПСЖ?

Слободен печат

Глигоров: Се враќам во клубот кој сезонава ја брка титулата!

Слободен печат

Која екипа има најголеми шанси да ја освои Лига Европа? (ФОТО)

Слободен печат

Стартува струшкиот турнир со дербито Еурофарм Пелистер-Металург

Слободен печат

Дончиќ во сенка на одличниот Лилард, Портланд во борба за плеј-оф! (ВИДЕО)

Слободен печат