Коронавирусот го затвори тренинг центарот на Денвер

Челниците на Денвер нагетс одлучија да го затворат тренинг центарот откако зачестија позитивните случаи на корона меѓу НБА екипите.

НБА екипите започнаа со тестирање на коронавирус на сите кошаркари, тренери како и останати лица од администрацијата пред продолжението на сезоната кое ќе се одвива во Орландо, но во Денвер нагетс одлучија да го затворат тренинг центарот за да спречат можно ширење на заразата.

Новинарот на ЕСПН, Адриан Војнаровски објави дека кошаркарите на Денвер до крајот на неделата ќе можат да се вратат на тренинзите, а во наредните 48 часа целата организација на тимот ќе биде тестирана на корона.

Првата ѕвезда на тимот, Никола Јокиќ беше позитивен на коронавирус и тоа откако се тестираше во родната Србија и поради тоа негово враќање во Денвер е одложено за наредната сезона.

Прочитајте и...  БиХ ги отвора границите: Влез за граѓаните на ЕУ само со негативен тест на Ковид-19

НБА лигата објави дека преку 20 кошаркари се позитивни на ковид-19, а последни кои се заразија се играчите на Бруклин, Деандре Џордан и Спенсер Динвиди.

Прочитај повеќе

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат