Вирусот се шири во НБА: ДеАндре Џордан позитивен на Ковид-19!

Претходно првите луѓе на најсилната кошаркарска лига на светот објавија дека 16 играчи се позитивни на коронавирус.

Веќе се најавува рестартирањето на НБА лигата, а нејзиниот комесар Адам Силвер предупреди дека доколку на завршницата во Орландо се појави корона, ќе биде прекината сезоната.

Голем шок за навивачите на Бруклин Нетс откако беа потврдени два случаи во само неколку часови.

Прво беше објавено дека заразен е плејмејкерот Спенсер Динвиди, а потоа дојде и информација позитивен на коронавирусот е и најголемата ѕвезда на екипата, ДеАндре Џордан.

Поради тоа центарот на Нетси нема да биде во Орландо за останатиот дел од сезоната. На 1 јули би требало сите екипи да се соберат и да ги започнат подготовките во Дизниленд.

Прочитајте и...  Од среда до 29 јули 2020 година влез во Грција преку Промахонас само со негативен тест за Ковид-19

И натаму постои стравот околу тоа со кои играчи ќе дојдат клубовите, поради ситуацијата со Ковид-19. Тимските тренинзи и натаму се забранети поради правилото за социјално дистанцирање.

Прочитај повеќе

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат