18 C
Скопје

Tag : тренинг центар

Спорт Фудбал

Комити: ФК Вардар е исфлен од својот дом на улица

Слободен печат
Верните навивачи на Вардар, Комитите денеска повторно се огласија во јавноста со соопштение бидејќи фудбалерите на „црвено-црните“ немаат дозвола да тренираат во тренинг центарот на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Навивачите на Марсеј го „запалија“ тренинг центарот на клубот и бараат оставка од претседателот

Слободен печат
Навивачите на Олимпик Марсеј денеска упаднаа во тренинг центарот на екипата и со своето пиротехничко шоу го „запалија“ центарот ,   фрлајќи чадни бомби и бакљи...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Новиот тренинг центар на Лестер е фантастичен, ќе има 21 фудбалски терен и четири езера

Слободен печат
Екипата на Лестер пред четири години приреди вистинско изненадување кога ја освои шампионската титула во Премиер лигата и оттогаш е во врвот на англискиот фудбал....
Спорт Фудбал

Погледнете го новиот тренинг центар на Ливерпул вреден 50 милиони фунти (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот тренинг центар на Ливерпул во Мелвуд кој е изграден благодарение на најголемата клупска легенда, Бил Шенкли, заминува во историјата. Ливерпул планираше кон крајот на...
Кошарка Спорт

Уште една НБА екипа го затвори тренинг центарот поради коронавирус

Слободен печат
Сакраменто е седмата од вкупно 22 екипи во НБА лигата, кои ќе учествуваат во рестартирање на сезоната, која го затвори тренинг-комплекс поради позитивни тестови на...
Кошарка Спорт

Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Слободен печат
Лос Анџелес Клиперс го затвори својот тренинг центар откако беше пронајден позитивен тест за коронавирус во тимот. Составот од Калифорнија презема мерки на претпазливост, бидејќи...
Кошарка Спорт

Коронавирусот го затвори тренинг центарот на Денвер

Слободен печат
НБА екипите започнаа со тестирање на коронавирус на сите кошаркари, тренери како и останати лица од администрацијата пред продолжението на сезоната кое ќе се одвива...
Спорт Фудбал

Урнебес на тренингот на германскиот тим, гол навивач ги шокира фудбалерите на Хановер (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на германскиот второлигаш Хановер доживеаја непријатно изненадување кога на еден од последните тренинзи приметија скроз гол навивач. „Натрапникот“ кој на себе имаше само шорцевилна...