Tag : тренинг центар

Кошарка Спорт

Уште една НБА екипа го затвори тренинг центарот поради коронавирус

Слободен печат
Сакраменто е седмата од вкупно 22 екипи во НБА лигата, кои ќе учествуваат во рестартирање на сезоната, која го затвори тренинг-комплекс поради позитивни тестови на...
Кошарка Спорт

Затворен тренинг центарот на Клиперси поради коронавирус

Слободен печат
Лос Анџелес Клиперс го затвори својот тренинг центар откако беше пронајден позитивен тест за коронавирус во тимот. Составот од Калифорнија презема мерки на претпазливост, бидејќи...
Кошарка Спорт

Коронавирусот го затвори тренинг центарот на Денвер

Слободен печат
НБА екипите започнаа со тестирање на коронавирус на сите кошаркари, тренери како и останати лица од администрацијата пред продолжението на сезоната кое ќе се одвива...
Спорт Фудбал

Урнебес на тренингот на германскиот тим, гол навивач ги шокира фудбалерите на Хановер (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на германскиот второлигаш Хановер доживеаја непријатно изненадување кога на еден од последните тренинзи приметија скроз гол навивач. „Натрапникот“ кој на себе имаше само шорцевилна...