Заев: Ќе смениме повеќе од тројца министри, нема причина за моја оставка (ВИДЕО) - Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Заев: Ќе смениме повеќе од тројца министри, нема причина за моја оставка (ВИДЕО)

Преседателот даде изјава по вечерашната седница на Централниот одбор на СДСМ.

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев по завршувањето на седницата на ЦО на СДСМ рече дека ветеното го исполниле.

– Целиот фокус ќе биде на подобрување на животот на граѓаните. Тргнавме од своите редови за подобрување, народот тоа ќе го цени. Пораката ја примивме и сите сили ќе ги насочиме кон подобрување на животот на граѓаните. Следуваат промени во извршната власт  – рече Заев.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close