Задоволете го комплетно: 3 сексуални фантазии на секој маж

Драги девојки и дами доколку сакате да го зачините и подобрите вашиот сексуален живот обрнете внимание на овие наши совети. Едно е сигурно, а тоа е дека секој маж има свои фантазиии.

Доколку веќе ја пронајдовте љубовта на својот живот темелно разговарајте со вашиот партнер за неговите мечти и желби коишто тој посакува да ги реализира со вас. Според извршените анкети и истражувања, ние успеавме да ја пробиеме машката психологија и да откриеме кои се најголемите сексуални фантазии на мажите.

Секси говор

Изговарањето на секси фрази за време на интимниот однос, некои мажи дополнително ги возбудува. Многумина мислат дека под валкан говор, се подразбираат вулгарности, но всушност најефикасен е оној говор каде што жената е целосно своја и јасно му опишува на својот партнер што очекува од него во тој момент.

Сцена од филм за возрасни

Истражувањата покажаа дека мажите многу повеќе сакаат да гледаат филмови за возрасни од жените, а често во нив бараат и идеи коишто би ги примениле во својот сексуален живот. Ретки се оние коишто би признале дека понекогаш би сакале да одглумат некоја сцена од некој таков филм, затоа што ќе им биде непријатно да ви кажат дека се инспирирале од филм за возрасни.

Гледање на жената во самостојна “акција”

Во анкетата на една позната интернет страница за запознавање партнери, мажите признале како обожуваат да ги гледаат своите партнерки како се самозадоволуваат. Мажите откриле дека тоа најмногу им се допаѓа бидејќи во тој момент ја доживуваат жената како максимално сигурна во себе, а особено затоа што тогаш таа го запознава своето тело и не се срами да го покаже своето задоволство.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат