24.8 C
Скопје

Забраната за движење ја прекршило 31 лице

Во текот на изминатото деноноќие, пак, на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 516 прекршоци.

МВР соопшти дека од 22 часот синоќа до 5 часот изутринава констатирано е дека 31 лице не ја почитувало забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие, пак, на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 516 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19. 

Поврзани вести

Контролори на ЈСП истепани во автобус на Бит Пазар

Слободен печат

Скопјанка починала во својот дом

Слободен печат

Повреден пожарникар при акција за гаснење пожар

Слободен печат

Повреден пожарникар во Тетово

Детали за синоќешното пукање во Чаршија – приведен странец

Слободен печат

Млада скопјанка прегазена на крстосницата кај Кузман, со тешки повреди заврши во Клинички

Слободен печат

Остави Коментар