24.8 C
Скопје

Tag : деноноќие

Хроника

Изминатото деноноќие 16 лица го прекршиле полицискиот час

Во тек на полицискиот час меѓу 7 и 8 април од страна на МВР е констатирано дека 16 лица не ја почитувале забраната за движење....
Хроника

Забраната за движење ја прекршило 31 лице

МВР соопшти дека од 22 часот синоќа до 5 часот изутринава констатирано е дека 31 лице не ја почитувало забраната за движење. Во текот на...
Хроника

20 прекршувања на забраната за движење

Од синоќа во 22 часот, се до 5 часот изутринава констатирано е дека 20 лица не ја почитувале забраната за движење, извести МВР. Во текот...
Вести Македонија

За неносење маска 680 казни во изминатото деноноќие

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие (23/24септември) на територијата на државава, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 680 прекршоци, соопшти...
Вести Македонија

251 граѓанин казнет бидејќи не носел заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 251 прекршок. Министерството за...
Вести Македонија

МВР: Во изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација

Слободен печат
Во текот на изминатото деноноќие на 70 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 потпишале изјави за самоизолација. Како што информира МВР, полициски...
Вести Македонија Слајдер

21 новозаболен од Ковид-19

МИА Агенција
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и Берово-1....
Вести Македонија

Изминатото деноноќие 133 лица не ја почитувале забраната за движење, 26 од нив приведени

МИА Агенција
Забраната за движење во периодот од 21 до 5 часот на целата територија на земјава во изминатото деноноќие, односно на 23 и 24 март, не...