ЗА НЕВЕРУВАЊЕ: Потроши 10 милиони долари на влезници на својот омилен клуб! (ФОТО)

„Бличер рипорт“ објави дека најпознатиот навивач на овој НБА клуб само на влезници, поточно на местото покрај теренот, потрошил дури 300 илјади долари.

Без сомнение еден огромен износ!! Легендарниот филмски режисер и процудент Шелтон Џексон, познат како Спајк Ли повеќе од 30 години не пропушта натпревари на Њујорк Никс.

„Бличер рипорт“ објави дека најпознатиот навивач на овој НБА клуб само на влезници, поточно на местото покрај теренот, потрошил дури 300 илјади долари.

Со оглед на тоа што повеќе од 30 години го посетува „Медисон Сквер Гарден“, доаѓа до огромна сума од 10 милиони долари, колку што Американецот ја „плати“ љубовта спрема Њујорк и кошарката.

Прочитајте и...  Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Никси оваа сезона не игра најдобро, моментно се наоѓаат на 13. место на Западната конференција со учинок од 19 победи и 42 порази.

Последното учество во плејофот го имаа во натпреварувачката сезона 2012/13.

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат