ВРИЈАТ социјалните мрежи: Панчо од ДНК од Охрид порача „Лепотици, не секој газ е наменет за танга по плажа“ (ФОТО)

Владимир Блажев (познат како Панчо од дуото ДНК и диџеј Шорти) овој викенд имаше свој настап на плажите во Охрид. Сепак, она што ги разбранува социјалните мрежи не беа видеата од атмосферата која ја сподели на неговиот инстаграм-профил, туку коментарот кој следуваше потоа.

Како што oпишува Панчо со негови зборови, викендов во Охрид девојките на плажа „немале милост“, а тој сакал да спие навечер „без кошмари“:

– Еве ме мене пак од Охрид, па чисто да ги потсетам „лепотицивие“ дека НЕ секој ГАЗ е наменет за танга по плажа. Мислам имате огледало, многу е едноставно се гледа“, пишува Панчо и додава „Као дај имајте малце милост, стварно сакаме да спиеме навечер без кошмари – а на крај го заврши статусот со „Намалете си ја тортата“ и емоџи од торта и глава од свиња.

Прочитајте и...  Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Статусот на Панчо стана вирален откако многумина му коментираа под објавата, повеќето критикувајќи го:

Активистката и инфлуенсерка Христина Младеновска (Кика Авеиро) која е позната по своите излагања за заземање позитивен став кон сопственото тело, односно да се биде „боди позитив“ (позитивен став кон сите големини на телото) ја сподели неговата објава и на нејзините социјални профили напиша:

Очекувано, ниту македонската твитер-сфера не изостана со коментарите за оваа објава, па од вчера се твита за Панчо:

Инаку, ова не е првпат Панчо да посвети објави за тоа „како треба жените да изгледаат на плажа“. Мината недела тој напиша дека „на шминката не и е местото на плажа“, а исто така ги критикуваше оние кои ги едитираат фотографиите од себе апелирајки да „успорат“ и дека „сите знаеле кој како изгледа, немало поента од лажење“.

Прочитајте и...  Откриена тајната за успешен мултитаскинг

Прочитај повеќе

Твитер ќе ве прашува дали сте прочитале некоја статија пред да ја ретвитнете

Слободен Печат

Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Сузана Турунџиева

Поранешниот сопруг на Линда Еванџелиста е обвинет за силување на тинејџерки!

Васко Спасоски

Ги надминале проблемите: Изабела Круз сака да ги поправи односите со нејзината мајка Никол Кидман

Слободен Печат

Сопругата на Џон Леџенд ја загрижи јавноста: Криси Тајген заврши во болница поради компликации во бременоста

Слободен Печат

Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Секој ден создаваме биоотпад: Време е да започнеме со компостирање!

Слободен Печат

Како да откриете носител на ковид-19 кој нема видливи симптоми

Слободен печат

Дневен хороскоп за 29 септември: Не се двоумете да преземете некаков ризик

Слободен печат

Виц на денот: Градежна фирма

Слободен печат

Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

Слободен Печат