18 C
Скопје

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Авион удри во автомобил во кој имало мајка и дете: Удри како бомба

Три лица, меѓу кои и едно дете, загинаа кога мал авион се урна во автомобил во станбен блок на Флорида во близина на аеродромот вчера околу 15 часот.

Удри како бомба, изјави сведок на вчерашната трагедија во Флорида.

Околу 15 часот, мал авион удрил во џип. Три лица загинаа, од кои едното е дете, објавија американските медиуми. Детето кое било во автомобилот со неговата мајка. Мајката на детето е повредена. Таа е хоспитализирана и е во тешка состојба, пренесува Си-Би-Ес.

Несреќата се случила кратко време откако авионот полетал од аеродромот Норт Пери во градот Пемброк Пинс. При падот, авионот пресекол далновод и потоа се забил во автомобил пред да се лизне во оградата на станбена зона и да се запали.

„Јас живеам овде. Шетам со бебињата секој ден. Авионот можеше да нè убие сите. Во шок сум“, рече сведокот.

Не е познато што ја предизвикало несреќата, но портпаролот на Противпожарната служба на Пемброк Пинс изјави дека се пријавени можни проблеми со моторот.

Несреќата ја испитуваат Федералната администрација за авијација и Националниот одбор за безбедност на сообраќајот.

Поврзани вести

Нови 135 случаи на заразени со коронавирусот, 14 починати и 298 оздравени пациенти

МИА Агенција

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

ЕК нема да нарачува вакцини од АстраЗенека по јуни

МИА Агенција

Остави Коментар