33.8 C
Скопје

Tag : џип

Вести Свет Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Авион удри во автомобил во кој имало мајка и дете: Удри како бомба

Слободен печат
Три лица, меѓу кои и едно дете, загинаа кога мал авион се урна во автомобил во станбен блок на Флорида во близина на аеродромот вчера...
Хроника

Приведени четири лица кои вчера во Скопје демолираа паркиран џип

Слободен печат
Во пладневните часови на 20 јули полициски службеници во Скопје ги уапсиле С.М.(39) од Сарај, Е.А.(25) од Глумово и А.З.(36) и Б.З.(33) од Ласкарци, бидејќи...
Хроника

Тешка сообраќајка во Кавадарци: Се судрија џип и мотоцикл

Слободен печат
Двајца млади се тешко повредени во сообраќајка што се случи во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Брза помош. Брзата помош веднаш интервенирала на местото...
Вести Регион

Експлодираше џип во центарот на Нови Сад

Слободен печат
Во центарот на Нови Сад, вечерва околу 19 часот, одекна силна експлозија, објави Радио-телевизија Војводина. Според телевизијата, експлозивна направа била поставена под автомобил, а белградскиот...
Вести Свет

ПАНИКА ВО ЧИКАГО: Со џип влетал во трговски центар и продолжил да вози (ВИДЕО)

Слободен печат
Теренско возило влетало во трговскиот центар во Чикаго, пренесуваат американските медиуми. Како што се пренесува, инцидентот се случил околу 15.00 часот по локално време во...
Хроника

Повреден пешак во центарот на Штип: Џип удрил во 42-годишен маж

Слободен печат
Во Штип денеска повреден е 42-годишен пешак, кој ја преминувал улицата на мостотот кај „Стопанска банка”. Во него удрил џип марка „сузуки”, управуван од 60-годишен...
Забава Магазин

РАЗГАЛЕН БОГАТАШ: Го фрлил во река подарокот од 50.000 евра, не му се допаѓала марката (ВИДЕО)

Слободен печат
Индиец го фрлил во река подарениот џип БВМ од татко му вреден околу 50 илјади евра поради тоа што сакал јагуар. Неименуваниот Индиец бил толку...
Вести Регион

Борисов го провозе Ципрас со џип (ВИДЕО)

Слободен печат
Бугарскиот премиер Бојко Борисов откако го пречека својот грчки колега Ципрас го извози во џип, до местото каде што е планирано да помине интерконекторот за...
Вести Македонија

Со џип од Негорци до Кожуф

Слободен печат
Од гевгелиското село Негорци денеска влубениците во возачките способности и перформанси на теренските возила, во рамки на петтото „Оф роуд Кожуф 2019″ го почнаа престојот...
Хроника

Со џип се забил во бетонски столб

Кичевец бил тешко повреден откако со џип удрил во бетонски столб, вчера во Кичево. Несреќата се случила во 13.45 часот часот на улицата Ужичка. Р.Ц.(56)...