Возило излета од автопат, возачот тешко повреден

Триесет и петгодишниот П.Г. Од Скопје е повреден во сообраќајка. Незгодата се случила синоќа околу 22 часот на автопатот Скопје – Куманово, во близина на наплатна станица „Миладиновци“. Г.П. според полицијата возел „ауди“ со бугарска таблички. Од засега непознати причини тој изгубил контрола врз возилото и излетал од коловозот. Во незгодната здобил тешки повреди и со возило на Итна помош е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Прочитајте и...  Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Прочитај повеќе

Брачен пар од Добридол починале во ист ден

Слободен печат

Украдени милион евра од куќа во Нерези

Слободен печат

Сообраќајка кај кичевското село Колари, едно лице тешко повредено

Слободен печат

Едно лице убиено и тројца повредени во селото Батинци, полицијата трага по сторителот

Слободен печат

Тетовчанец паднал од скеле и починал на лице место

Слободен печат

Со гола жица крадел струја од бандера

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Маж и жена влегле во дворот на сосетката и ја нападнале

Слободен печат

Кривична против 18-годишно момче кај кого полицијата пронајде марихуана

Слободен печат

Скопјанец малтретиран во паркот во Гази Баба и во неговиот стан за долг од 4 илјади евра

Слободен печат

Две лица без дозволи поставувале банери од политички партии во Ѓорче II

Слободен печат

Потешко повреден работник на изградба на објект во Аеродром

Слободен печат

Се удави човек во Охридско Езерo

Слободен печат