• тешко повреден

Прегазен малолетен пешак во Тетово

Малолетен пешак е тешко повреден откако вчера бил прегазен во Тетово. „Вчера во 17.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на ул.„Љубо Божиновски – Пиш“ во Тетово патничко возило „опел вектра“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од М.Р.(33) од Тетово, удрило во малолетен пешак од Тетово, соопшти МВР. Во несреќата со тешки телесни повреди …

Прегазен малолетен пешак во Тетово Read More »