Возач на автобус истепал 75-годишен скопјанец

ЈСП Скопје / Фото: Драган Митрески / Слободен печат

На 08.10.2021 во 14.20 часот Б.Д.(75) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Ѓорче Петров бил физички нападнат од едно лице кое управувало приватен автобус со број 11.

Се работи на расчистување на случајот.

Видео на денот