Во СЈО е воведен строг претрес на вработените – НАРЕДБАТА ДОШЛА ОД ЈАНЕВА

Полициското обезбедување во зградата на Специјалното јавно обвинителство од шефицата на СЈО, Катица Јанева добиле наредба сите вработени, вклучувајќи ги и нејзините колеги обвинители при влез и излез од зградата да бидат претресувани.

Засега од СЈО не ја откриваат причината за таквата наредба која во изминативе четири години откако постои СЈО не се практикувала. Случајно или не, наредбата за претрес уследи откако Јавното обвинителство до денеска испраша тројца вработени од СЈО за аферата „Рекет“.

Токму во тој случај се споменува и името на Катица Јанева. Со судски налог нејзе и беше земен мобилниот телефон, додека за нејзиниот втор мобилен се дозна дека го користело друго лице.

За случајот „Рекет“ во притвор се Бојан Јовановски и Зоран Милески.

Прочитајте и...  Кандидатските листи стокмени, се чека датумот за избори

Прочитај повеќе

По семејна расправија кичевец се обидел да го запали семејниот стан

Слободен печат

Верижен судир на пет возила во Битола

Слободен печат

АХВ откри измамник: Сопственик на фирма препакувал и продавал јачменова трева во прав „без глутен“

Слободен печат

Возило прегази пешак кој им подлегна на повредите

Слободен печат

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот час, угостителските објекти почнаа со работа (ФОТО+ВИДЕО)

Михаило Донев

Обвинителен акт против жител на Добри Дол за поседување оружје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бремените се ослободени од работа и затоа не им треба боледување

Кандидатските листи стокмени, се чека датумот за избори

Платежните картички со пари од државата ќе се достават најдоцна до 3 јули

Д-р Дохчев: Кај еден од двајцата пациенти е отфрлен пресадениот бубрег (ВИДЕО)

Бојана Нојиќ

СКАНДАЛ: „Пошта“ со 10 милиони евра загуба, а седум директори добиле годишен бонус по 5.700 евра!

Весна Дамчевска

Слободата ја добивме, да внимаваме да не ни се удри од глава!

Михаило Донев