Во СЈО е воведен строг претрес на вработените – НАРЕДБАТА ДОШЛА ОД ЈАНЕВА – Слободен печат
Ви ПрепорачувамеХроника

Во СЈО е воведен строг претрес на вработените – НАРЕДБАТА ДОШЛА ОД ЈАНЕВА

Од СЈО не ја откриваат причината за оваа новина која во изминативе четири години откако постои СЈО не се практикувала.

Полициското обезбедување во зградата на Специјалното јавно обвинителство од шефицата на СЈО, Катица Јанева добиле наредба сите вработени, вклучувајќи ги и нејзините колеги обвинители при влез и излез од зградата да бидат претресувани.

Засега од СЈО не ја откриваат причината за таквата наредба која во изминативе четири години откако постои СЈО не се практикувала. Случајно или не, наредбата за претрес уследи откако Јавното обвинителство до денеска испраша тројца вработени од СЈО за аферата „Рекет“.

Токму во тој случај се споменува и името на Катица Јанева. Со судски налог нејзе и беше земен мобилниот телефон, додека за нејзиниот втор мобилен се дозна дека го користело друго лице.

За случајот „Рекет“ во притвор се Бојан Јовановски и Зоран Милески.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close