15 C
Скопје

Во пожар загинаа белградски брачен пар

Според досегашните наоди на истражителите, од засега непознати причини пламнал пожар во куќа на улицата Коста Главиниш, во белградската населба Сењак.

Брачен пар од Белград загинаа вчера во несреќен случај, соопшти белградската полиција. Загинати се Надежда Б. (94) и Душан П. (94), во пожар што го зафатил станот на последниот кат од зградата во која живееле.

Според досегашните наоди на истражителите, од засега непознати причини пламнал пожар во куќа на улицата Коста Главиниш, во белградската населба Сењак.

Се истражува причината за пожарот изјавиле од полицијата за белградските медиуми.

Поврзани вести

Скопјанец ја бара малолетната ќерката (15) – побегнала кај постар гевгеличанец

Слободен печат

Изгоре куќа во Скопје

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Остави Коментар