Во Охрид се тргаат масите и столиците од улица – Слободен печат
ВестиМакедонија

Во Охрид се тргаат масите и столиците од улица

Голема акција во Охрид на инспекторатот при општина Охрид, пренесува скопје1.мк. Инспектори и полиција запленуваат се што е нелегално поставено во старата охридска чаршија. Се отстранува нелегално поставената урбана опрема на улицата „Гоце Делчев“.

Со денешната акција треба да се стави ред во Старата охридска чаршија, по која поради запоседнатост од маси, столови и реклами подолг период едвај се поминуваше.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close