15 C
Скопје

Во несреќен случај почина дете на роденденска забава

Трагедијата се случи во улицата Љубичевска околу 18 часот.

Александар Бачалановиќ (5) од Стари Костолац (Србија) почина на прославата на осумнаесеттиот роденден на неговиот братучед во Пожаревац, кога еден од гостите, Стефан М. (24), го удрил со „мерцедесот“ додека се паркирал.

Трагедијата се случи во улицата Љубичевска околу 18 часот.

Стефан М. удрил во детето со задниот дел од автомобилот. Тој веднаш застана, а гостите, кои биле во шаторот притрчале на помош. Сосед го зел сериозно повредениот Александар и со својот автомобил го пренел во болницата Пожаревац.

Лекарите го реанимираа момчето, но без успех. За тоа време, полицијата дошла местото на несреќата и го уапси возачот, кој е осомничен за сериозно дело против безбедноста во сообраќајот.

Поврзани вести

Скопјанец ја бара малолетната ќерката (15) – побегнала кај постар гевгеличанец

Слободен печат

Изгоре куќа во Скопје

Повреден мотоциклист во сообраќајка во Ѓорче Петров

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Вознемирувачка содржина: Превртен автомобил пред Коњари

Слободен печат

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Остави Коментар