Во кои денови жените се најрасположени за секс?

Дами, доколку не сте расположени за секс овој викенд, може да воздивнете, бидејќи најновото истражување вели дека постои врска помеѓу водењето љубов и деновите во неделата или месецот.

На женското либидо влијаат разни надворешни, но и внаатрешни фактори, додека машката желба за секс изгледа дека секогаш е иста, силна и изразена.

Доколку мислевте дека жените се расположени за секс само за викенд, тогаш се лажете. Всушност се работи за специфични денови во месецот.

Либидото е најсилно непосредно пред и за време на плодните денови, поточно, многу брзо по завршувањето на „оние денови“.

Меѓутоа, освен хормоните, на желбата за секс влијае и цела низа на фактори, а меѓу останатото и кој ден е во неделата. Истражувањето спроведено со слободни и жени во сериозни врски, открило дека слободните жени најчесто водат љубов во понеделник, додека оние кои се во врска, акцијата ја оставаат за петок или сабота.

Прочитајте и...  Кристијанo Роналдо ја плаќа својата девојка Џорџина! Откриено е и колку ѝ е платата!

Прочитај повеќе

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Слободен печат

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат

Џеј Ло во најсексапилното деловно издание досега! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × два =

Прочитај повеќе

Заев во неформално издание и откри на јавноста која му е омилена песна! (ФОТО)

Слободен печат

Хелена Роза може да биде горда на својата наследничка: Нејзината ќерка Кјара е „бомба“! (ФОТО)

Слободен печат

Викторија Бекам заведува на насловната на „Вог“: Голо рамо, подигнат фустан… (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Слободен печат

Кристијанo Роналдо ја плаќа својата девојка Џорџина! Откриено е и колку ѝ е платата!

Слободен печат

Моден хорор: Ова се најлошо облечените жени на доделувањето на „Брит“ наградите! (ФОТО)

Слободен печат