Вилијамс немоќна, Халеп со трофејот на „Вимблдон“ (ВИДЕО)

Халеп во женското финале на грен слем турнирот, трет оваа сезона, многу убедливо со резултат 2:0 по сетови 6:2 и 6:2 за скоро еден час славеше против Американката Серена Вилијамс.

За Халеп ова е прв Грен слем трофеј во својата кариера, нејзино прво финале во Лондон и прва Романка во историјата со ваква титула.

Имаше одлични перформанси во текот на целиот меч, од друга страна Вилијамс имаше огромен број на грешки од основната линија во двата сета, и тоа многу лесно го искористи нејзината противничка.

Прочитајте и...  Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

За в недела исто така од 15.00 часот е закажано и машкото финале каде што првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ќе ги одмери силите против Роџер Федерер.

Прочитај повеќе

Германецот му верува на Михајловски: Дисингер верен на Вардар!

Слободен печат

Шеста рунда, нема заразени во Премиер лигата

Слободен печат

Адеми блеска во дресот на Динамо Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат