ВИДЕО | „Тоа сака бакнеж“: Преслатка интереакција меѓу папагалче и куче

Фото: Скриншот, Тик-ток

Едно папагалче решило да се спријатели со куче од расата хаски, а нивната преслатка интереакција ги освои срцата на корисниците на платформата Тик-ток.

На снимката, објавена на платформата, папагалот полека потскокнува во близина на кучето, кое, пак, љубопитно ја следи птицата. Кон крајот, папагалот му се приближува на кучето и му ја допира муцката со клунот.

Преслатката објава има речиси четири милиони прегледи и многу позитивни коментари.

„Ова е преслатко“, „Хаскито е толку нежно“, „Папагалчето само сака бакнеж“, се дел од коментарите на корисниците на Тик-ток.

@katya_katrysa7♬ оригинальный звук – My dog is Diesel

Видео на денот