ВИДЕО: Страшна тепачка во центарот на Струмица – маж претепан од толпа со палки и тупаници

Сериозна тепачка во која учествуваат десетина луѓе се случила во центарот на Струмица.

Сериозна тепачка во која учествуваат десетина луѓе се случила во центарот на Струмица.

На видеото кое го објави Струмица онлајн се гледа како неколкумина прво бркаат некого, па потоа со клоци и со палки го удираат по целото тело.

Видеото е вознемирувачко.

Слободен печат стапи во контакт со МВР, но засега не откриваат детали за насилниот настан.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот