ВИДЕО | СП. поткаст: Југоносталгијата со Срѓан Ивановиќ

СП поткаст со Срѓан Ивановиќ

Вечерва се емитува новата епизода од поткастот на „Слободен печат“. Наш денешен гостин е новинарот Срѓан Ивановиќ, со кого разговараме за југоносталгијата во Македонија и регионот, како се живеело во Југославија во споредба со денес.

Целиот разговор може да го следите на линкот во продолжение:

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот