ВИДЕО: Се онесвести гостин во емисија во живо на Путиновиот пропагандист Соловјев

Фото: Твитер/принтскрин

Емисијата на познатиот пропагандист на Кремљ, Владимир Соловјев, вчера беше прекината откако еден од гостите се онесвести во студиото за време на програмата емитувана во живо.

Андреј Карнеев, директор на Факултетот за азиски студии на угледната Московска школа за економија, се онесвести за време на дебатата за политички прашања.

Гостинот во емисијата немал сериозни последици по инцидентот. Според медиумите, Карнеев изјавил дека имал вртоглавица и дека не спиел доволно претходната ноќ. Исто така, тој рекол дека бил нервозен.

Шоуто на Соловјев во Русија се прикажува 11 години, а во него често може да се слушнат контроверзни, дури и бизарни ставови со кои се поткрепуваат потезите на Владимир Путин, особено околу борбата против „злиот Запад“ и инвазијата врз Украина.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот