ВИДЕО: Прекрасен гол на Бруно Фернандеш за триумф на Манчестер јунајтед

фото: EPA-EFE/PETER POWELL

Саботната програма од шестото коло во фудбалската Премиер лига заврши со натпреварот помеѓу Барнли и Манчестер јунајтед кој го добија гостите со 0:1.

Во 45 минута по асистенцијата на Џони Еванс, прекрасен гол во 45 минута реализираше Бруно Фернандеш кој вреди да се погледне.

Ова е трета победа за „црвените ѓаволи“ во најсилната англиска лига за моментно осмо место со девет бодови, додека Барнли и натаму е без победа и се наоѓа на последното 20 место со еден бод.

Претходно Евертон славеше против Брентфорд на гостински терен со конечен резултат 1:3.

Водечкиот Манчестер сити ја продолжи победничката серија откако пред своите навивачи на „Етихад“ со 2:0 го совлада Нотингем форест.

Голот на Бруно Фернандеш можете да го погледнете и на следниот линк ТУКА

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот