-2 C
Скопје

ВИДЕО: Неапол тагува за својот херој и идол: Муралот на Диего „гори“ во тишина

Диего Марадона денеска почина од срцев удар во својот дом во Аргентина и целиот фудбалски свет во тага и се простува до генијалецот со топката. Сега тоа го направија и навивачите на Наполи.

Марадона помина седум години во Наполи и токму во овој италијански град ги имаше најубавите моменти во клупската кариера и тоа навивачите не можат да му го заборават.

Набрзо откако се дозна за смртта на Марадона, навивачите на Наполи на нивен начин, со огномет, му оддадоа почит на својот идол и тоа пред една зграда во Неапол која ја краси огромен мурал на „Ел Пибе“.

Прочитајте и...  СП: Целта е остварена, Македонија забележа победа против Чиле!

Поврзани вести

Таткото на Алаба го негира договорот со Реал, дали на повикот е невидена кражба?!

Слободен печат

Манџукиќ и официјално нов член на Милан

Слободен печат

Начевски и Николов ќе ја делат правдата на натпреварот Хрватска – Катар

Слободен печат

Е. Пелистер против Татабања двата натпревари ќе ги игра во Битола

Слободен печат

Непотизам во Романија, синот на тренерот игра по 20 минути на секој натпревар

Слободен печат

Милион луѓе го следеле летот на Озил до Истанбул

Слободен печат

Остави Коментар