ВИДЕО: Масовни тепачки на протестите во Франција

Франција/ Фото: EPA-EFE/YOAN VALAT

Масовни тепачки избувнаа на вчерашните протести во Франција, поради задолжителната вакцинација во земјата.

На социјалните мрежи излегоа снимки од масоовни тепачки на демонстрантите меѓу себе и со полицијата. Ваквите протести во Франција се честа појава, каде населението често се крева на нозе поради несогласувањето на одлуките со власта.

Повторно демонстрации во Франција против задолжителната вакцина и здравствената пропусница

Видео на денот