ВИДЕО: Мајсторијата на Дибиров против Алборг се најде меѓу петте најубави голови на колото во ЛШ

Тимур Дибиров е најдобар стрелец на Вардар во Лигата на шампионите/фото: Слободен печат/Драган Митрески

Ракометарите на Вардар во средата го доживеаја вториот пораз по ред во Лигата на шампионите откако загубија од Алборг со 33:29 иако на теренот блескаше Тимур Дибиров кој постигна дури девет гола.

Миленикот на „Комитите“ сите девет гола ги постигна во првото полувреме, а еден од неговите голови се најде во изборот за најубав погодок во петтото коло во Лигата на шампионите. Дибиров постигна прекрасен гол, односно од крилната позиција од зглоб ја смести топката во мрежата на голманот Симон Гаде.

Најдобриот гол го постигна играчот на Елверум, Тобијас Грондал против ППД Загреб, а во изборот се најдоа уште и Јахја Омар од Веспрем, Нику Негро од Динамо Букурешт и Микел Хансен од ПСЖ.

 

Видео на денот