ВИДЕО: Локатели го имитираше Роналдо, но не и рускиот селектор Черчесов!

Фото: Принтскрин/Youtube

Поместувањето на шишенцата во текот на прес конференциите стана хит на Европското првенство, а сè започна со португалската ѕвезда Кристијано Роналдо.

Играчот на Јувентус, Роналдо ги тргна на страна двете шишенца „Кока-Колиа“ од неговата маса, и само кратко порача „Пијте вода“.

Потоа, францускиот репрезентативец Пол Погба збунето гледаше во пивото „Хајнекен“ и истото веднаш го отстрани.

Фудбалерот на Италија, Мануел Локатели кој постигна два гола во победата над Швајцарија, тргна по стапките на Роналдо, ги стави на страна двете шишенца „Кока-Кола“, и тој ја стави водата како приоритет, а пивото остана на своето место.

Рускиот селектор Станислав Черчесов беше расположен по триумфот над Финска и тој беше контра Роналдо и Локатели и се освежи со „Кока-Кола“.

Видео на денот