33.8 C
Скопје

Tag : Кока Кола

Слајдер Спорт Фудбал

ВИДЕО | Шегобиецот Пандев: Да ги тргнеме кока-колите, да ставиме „Струмка“!

Слободен печат
Поместувањата на шишенцата во текот на прес конференциите стана хит на Европското првенство, започнувајќи од Кристијано Роналдо кој ги тргна двете шишенца „Кока-Кола“, препорачувајќи: „Пијте...
Спорт Фудбал

ХИТ ВИДЕО: И во Тајланд тераат мајтап со Роналдо

Слободен печат
Фудбалерот кој настапува во втората лига во Тајланд, Милан Бубало, направи урнебесно видео од потегот на Кристијано Роландо непосредно прес-конференцијата кога ги тргна шишињата на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: За инает на Роналдо, урнебесна реакција на рускиот селектор

Слободен печат
Пред неколку дена Кристијано Роналдо ги тргна двете шишиња Кока Кола кои беа пред него на прес-конференцијата  притоа порачувајќи им на сите да пијат вода,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Локатели го имитираше Роналдо, но не и рускиот селектор Черчесов!

Слободен печат
Поместувањето на шишенцата во текот на прес конференциите стана хит на Европското првенство, а сè започна со португалската ѕвезда Кристијано Роналдо. Играчот на Јувентус, Роналдо...
Спорт Фудбал

Потегот на Роналдо ја чинеше Кока Кола дури четири милијарди долари

Слободен печат
Потегот на ѕвездата на Португалија, Кристијано Роналдо на прес-конференцијата кога го тргна шишето на Кока Кола, му предизвика финансиски удар на производителот на безалкохолни пијалоци....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Роналдо поради „Кока-Кола“ направи шоу на прес конференција!

Слободен печат
Првиот натпревар Португалија, актуелен европски шампион, на континенталниот собир ќе го одигра денеска од 18.00 часот во Будимпешта, а противник е репрезентацијата на Унгарија. Во...
Вести Македонија

Кока кола со предупредување: Во моментов ние не спроведуваме никакво онлајн истражување

Слободен печат
Кока кола ги предупреди граѓаните на социјалните мрежи да не веруваат на лажната страниа, откако денеска се споделуваше онлајн истражување „Фонд за социјална помош на...
Вести Свет Слајдер

ВИДЕО: Кока-Кола преминува на шишиња од рециклирана пластика

Слободен печат
Американскиот производител на газирани пијалаци Кока-Кола денеска соопшти дека на неговиот најголем пазар-САД ќе почне со употреба на шишиња целосно направени од рециклирана пластика. Со оваа иницијатива,...
Кошарка Спорт

Каков трансфер на Леброн, го откачи долгогодишниот спонзор и потпиша за најлутиот ривал

Слободен печат
По 17 години одлична соработка, кошаркарот на ЛА Лејкерс, Леброн Џејмс повеќе нема да биде заштитно лице на најпознатиот газиран пијалот на светот, Кока-Кола. Џејмс...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Не верувајте во сѐ што ќе прочитате на интернет: Разоткриени најлудите митови за храната

Слободен печат
Благодарение на интернетот и брзото ширење на информациите, постојано наидувате на необични, некогаш застрашувачки приказни поврзани со омилените видови храна и пијалаци. Но, не се...