5 C
Скопје

ВИДЕО I Jапонскиот оперски пејач Казухиро со нова изведба на уште една македонска песна: „Ако умрам ил’ загинам“

По изведбата на „Македонско девојче“, јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја изведе и легендарната песна од Јонче Христовски  – „Ако умрам ил’ загинам“.

Видеата кои Котецу ги снима во Токио ги споделува нашиот тенор, Благој Нацоски, кој е близок пријател на јапонскиот пејач.

Вистинко уживање е да се слушне и оваа изведба на Котецу:

 

 

Прочитајте и...  Ајдини: Во Алијанса за Албанците има натпревар меѓу генерации

Поврзани вести

ФОТО: Кејт и Камила намуртени ден по интервјуто на Опра Винфри

Слободен печат

Пандемијата е идеално време да се откажете од пушењето

Слободен Печат

Интервју со Хаџиевска: Државата не е подготвена да ги поддржи истражувачите

Јасмина Кантарџиева Димков

Натали Портман непрепознатлива во новата улога во филмот „Thor: Love and Thunder“

Слободен Печат

ВИДЕО | Трајанов: Големите партии ќе покажат колку се искрени кон пристапот за една изборна единица

На 11 медицински сестри од ГОБ 8 Септември не им го признаваат факултетот, за да не земат повисока плата

Мирослава Бурнс

Остави Коментар