ВИДЕО: Дуото Александар и Дац и „Destiny Quartet“ со прекрасна преработка на „Јовано, Јованке“!

Познатата народна песна „Јовано, Јованке“, под продукциската палка на искусните и докажани Маурицио Абени и Марко Страчони од Италија, доживеа нов аранжман.

Безвременската песна, музички ја интерпетираа современиот гудачки состав “Destiny
Quartet“ од Софија, Република Бугарија и Дуото “Александар&Дац“ (омилени на
бугарската публика со песната “Корона Чао”).

Со посебна жар, „Јовано, Јованке“ ја свират прекрасните дами од квартетот „Destiny“ кои,
преку магијата на своите гудала ги повикаа гласовите на популарното дуо
“Александар&Дац“ и заедно создадоа љубовна магија.

Кога е нешто со љубов направено, велат дека е „осудено на успех“. Ако имате и
„Љубовен пасош“ како нашиот, тогаш тоа е „љубов без граници“.

Најновиот „Љубовен пасош“ нé води на релација Скопје ‐ Софија и обратно“, за оваа соработка
коментираа македонските шоумени“. Овој проект не е само обична песна или кавер верзија. Ова е приближување помеѓу.

Прочитајте и...  На денешен ден - 1 март

нашите два народа. Знаејќи дека за музиката, љубовта и убавото не постојат
граници, сигурни сме дека со „Љубовниот пасош” правиме вистински чекор за ширење
бескрајна љубов и позитивна енергија“, изјавија девојките од „Destiny Quartet“.

За овој нов музички аранжман, уметниците снимија и видео запис, реализиран во рамки
на „Музеј на Земјата и луѓето“ во Софија, под искусното режисерско око на Тошко
Чапканов и неговата Екипа.

Во продолжение слушнете ја песната: 

Поврзани вести

Објавена книга со нови детали за љубовната приказна на Емануел Макрон и 24 години постарата Брижит Макрон

Слободен Печат

Нема ли тајвански вакцини, бидејќи оние од Кина ќе стигнат на кинеско куково лето

Ана Анастасовска

Професор Ивановски: Собирањето и рециклирањето на отпадот е голем потенцијал и нови 2.000 работни места

Марина Дамческа

Излезе трејлерот од интервјуто на принцот Хари и Меган со Опра Винфри

Слободен Печат

ВИДЕО | Андоновиќ: Наместо ветената дипломатија Бајден започна да бомбардира

Слободен печат

Седум добри причини да се направи ПАП-тест во време на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар