14 C
Скопје

Виц на денот: Лек

Трпе пиел ладно пиво и го заболело грлото.
Отишол до соседот, кој бил доктор.
Заѕвонил и на вратата се појавила жената на докторот.
Трпе, бидејќи го болело грлото, прашал шепотејќи:
– Докторот тука ли е?..
Жената, исто така шепотејќи:
– Го нема, влегувај…

Прочитајте и...  Принцот Филип имал операција на срцето, закрепнува во болницата

Поврзани вести

Истражување: Расте довербата на светската популација во анти-ковид вакцините, опаѓа стравот од нуспојави

Слободен печат

Доаѓа дводелен документарен филм за Џенет Џексон

Слободен Печат

Шок на пазарот на криптовалути: Биткоинот денеска во дебел минус, инвеститорите претпазливи

Слободен печат

Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер

Слободен печат

Бретон: Во ред е членките на ЕУ да набават кинески и руски вакцини

Слободен печат

ВИДЕО: Во Шуто Оризари се уште нема матичен гинеколог

Остави Коментар