7 C
Скопје

Весна Чипчиќ ја искара публиката: Би сакала публиката повторно да доаѓа во театар избањата, убаво намирисана и облечена

Актерката Весна Чипчиќ неодамна прележа коронавирус, па полека се враќа на работните обврски колку што тоа ѝ го дозволуваат епидемиолошките мерки.

Актерката сега отворено прозборе за театарската публика, но и дека актуелната мода не ѝ се допаѓа воопшто. Таа смета дека многу луѓе не го почитуваат дрес-кодот примерен за таква институција, и би сакала публиката да доаѓа намирисана, исчешлана и избањата.

Искрена да бидам, малку ми пречи тој претерано опуштен стил, кој денес се форсира. Би сакала публиката повторно да доаѓа во театар избањата, убаво намирисана и облечена. Дека ми пречи тоа неисчешлано и небањато, во куси панталони, така да се појави во театар, ми пречи – остро изјави актерката.

Прочитајте и...  Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Весна уште еднаш се осврна и на личната борба со коронавирусот. Односно поради зголемените Д-димери, таа морала сама да се боцка со инјекции.

Најважно е дека своето искуство јавно го кажав и на сите им објаснив дека вирусот ни малку не е наивен. Поминав низ тоа што поминуваат многумина и тоа не треба да се крие. Научив некои нови работи за себе, сега сум благодарна што преживеав. Ми беше полесно бидејќи син ми и ќерка ми беа заразени во исто време. Се грижевме едни за други и си дававме духовна поддршка.

Поврзани вести

Кои се најголемите опсесии на хороскопските знаци: Јарецот е опседнат со себеси, а Ракот копнее по успех!

Слободен печат

Хелен Мирен ќе ја напише светската порака по повод Светскиот ден на театарот

Слободен печат

Деми Ловато: Случајно ослабев, мирна сум

Слободен печат

Експерт го анализираше говорот на телото на Меган во интервјуто: Според заклучокот, кралскиот дворец има од што да се плаши!

Слободен печат

Лејди Гага ќе плати 70 илјади фунти за соодветен третман на нејзиниот ранет чувар

Слободен печат

ФОТО | Беше една од најубавите на која ѝ се восхитуваа и мажите и жените: Славната манекенка денес не личи на себе и ретко се појавува во јавноста

Слободен печат

Остави Коментар