Верстапен го провозе болидот низ Грац (ВИДЕО) - Слободен печат

Верстапен го провозе болидот низ Грац (ВИДЕО)

Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен пристигна во Грац, Австрија каде наредниот викенд ќе се вози трката за Големата награда на Австрија во формула 1шампионатот.

Предвременето пристигнување, возачот на Ред Бул го искористи да се повози на улиците во Грац.


 

 

 

Прочитај повеќе

Дувњак МВП на Европското првенство, екс вардарци во идеалниот тим

Слободен печат

Борба за ракометниот трон: Атомскиот ракомет на „фуријата“ или „старата школа“ на Червар

Слободен печат

Гвардиола му оддаде почит на Ливерпул: Тие се фантастични, неверојатни

Слободен печат

Леброн Џејмс за историското постигнување: Ова делува нереално

Слободен печат

„Шверцерите“ нема да навиваат за Косово

Слободен печат

Историска ноќ за Леброн Џејмс, го помина Коби Брајант и стана трет најдобар стрелец во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 1 =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Слободен печат

Барселона идната недела ќе направи сензационален трансфер

Слободен печат

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат