2 C
Скопје

Tag : ред бул

Останатo Спорт

ВИДЕО: „Ред Бул“ го промовираше болидот за новата Ф1 сезона!

Слободен печат
Четирикратниот Формула 1 шампион во периодот од 2010-2013 година, денеска „Ред Бул“ ги објави првите слики од новиот болид „РБ16Б“ кој ќе го користи во...
Останатo Спорт

„Ред Бул“ ќе има одлично дуо во трката за шампионската титула!

Слободен печат
Серхио Перес од Мексико од денеска и официјално е нов возач на Формула 1 тимот „Ред Бул“. Во австриската екипа го менува Алекс Албон, кој...
Останатo Спорт

Заврши Ф1 сезоната, Ферстапен најдобар во Абу Даби

Слободен печат
Макс Ферстапен триумфираше на последната трка сезонава во Формула 1 шампионатот за Големата награда на Абу Даби, Обединети Арапски Емирати. Холандскиот возач на „Ред Бул“...
Останатo Спорт

Познати платите на возачите во Ф1, Хамилтон заработил колку и 14 возачи заедно

Слободен печат
Возачите во Формула 1 се меѓу најдоброплатите спортисти на светот, а кога станува збор за платите оваа година, очекувано највеќе заработи шампионот Луис Хамилтон. Британецот...
Спорт Фудбал

Ф1: Пол позицијата за сензационалниот Строл, дебакл на Мерцедес

Слободен печат
Строл извозе неверојатно на дождливата патека во Истанбук во последните моменти од третите квалификации и сосема заслужено ја освои пол позицијата. Возачот на Ред Бул,...
Останатo Спорт

Хамилтон со португалска шанса да биде рекордер во Формула 1!

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон денеска ја освои пол позицијата пред Големата награда на Португалија, 12 трка оваа сезона во Формула 1 шампионатот. Британецот на...
Останатo Спорт

Шок за Ред Бул, Хонда ја напушта Формула 1

Слободен печат
Хонда се врати во Формула 1 во 2019 година кога се договори со Ред Бул. Јапонскиот производител освен со австрискиот тим, со мотори го снабдуваше...
Останатo Спорт

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат
Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен беше најдобар на Големата награда на Велика Британија, петта трка оваа сезона во Формула 1 шампионатот. Младиот Холанѓанецот на...
Останатo Спорт

Мерцедесите се пребрзи, тоа е очекувано

Слободен печат
Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен изјави дека едноставно не може да се натпреварува со возачите на Мерцедес за пол позицијата пред трката за Големата...
Останатo Спорт

Хамилтон доминираше на Хунгароринг и се израмни со Михаел Шумахер

Слободен печат
Британецот по осми пат победи на Хунгароринг со што го израмни рекордот на Михаел Шумахер по бројот на победи на една патека. Легендарниот Германец осум...