Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски е првиот играч во историјата на ФК Сараево кој со овој клуб успеа трипати да биде шампион на Босна и Херцеговина.

Екипата на Сараево успеа да ја одбрани титулата од минатата сезона, откако и официјално поради пандемијата на коронавирус заврши најквалитетното босанско првенство.

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски е првиот играч во историјата на ФК Сараево кој со овој клуб успеа трипати да биде шампион на Босна и Херцеговина.

Играчите веднаш ја прославија титулата со своите навивачи, а беа и многу активни на социјалните мрежи. Помеѓу нив и нашиот напаѓач Велкоски кој испиша историја.

Освен тие трофеи, двапати се закити и со куп титулата на БиХ.

Во својата кариера има и двојна круна со Работнички во Македонија во сезоната 2007/08.

Прочитајте и...  Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Прочитај повеќе

Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Слободен печат

Барселона го гаси пожарот, Чави ќе го наследи Кике Сетиен на клупата

Слободен печат

Работнички тргна со подготовките, Стојковски и Зука најнови засилувања

Слободен печат

Легендата му честиташе на Меси: Добредојде во клубот 700, задоволство е да те гледам како играш

Слободен печат

Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Слободен печат

Трансфер бомба во најава, Санчо ја договори платата со англиски гигант

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гризман е како буре барут, двете екипи од Манчестер тропнаа на вратата на Барселона

Слободен печат

МТК идната сезона ќе има македонски голгетер, промовиран е Миовски (ВИДЕО)

Слободен печат

Многу играат за пари, Новак и Рафа играат за грен слем титули

Слободен печат

Јунајтед слави, Конте го договори најголемото промашување

Слободен печат

Шокантната одлука на Меси предизвика бура, дали е време за преселба во Премиер лигата?!

Слободен печат

Ѓоковиќ доби неверојатен портрет на терен во Белград и им се обрати на колегите за УС Опен

Слободен печат