ВестиХроника

Укинат притворот на Јанакиески за „Титаник“

Јанакиески останува затворен дома за настаните од 27 април каде е осомничен.

Кривичниот суд пред десетина дена му го укинал куќниот притвор на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за предметот „Титаник“, кој се однесува на изборни нерегуларности.

Одбраната на Јанакиески вели дека укинувањето е резултат на тоа што не може паралелно да бидат активни две мерки куќен притвор. Јанакиески останува затворен дома за настаните од 27 април каде е осомничен. Денеска самиот пред Судот објаснуваше кои мерки за кои предмети му се активни.

 

Тагови
Прикажи повеќе

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close