Удобни и шик: Ова се единствените панталони кои ви требаат летово! (ФОТО)

Незаборавните килоти ги носеле најпрво мажите во Франција, пред неколку векови, како долен веш, а потоа тие станале и дел од „надворешната“ облека, за подоцна овие широки панталони со карактеристични ногавици да се преселат во женската мода!

Профимедиа

Низ историјата биле и пошироки и потесни, ногавиците били прицврстени со копчиња или раширени како ѕвонарки. Денес тие се главно широки модели со отворени ногавици, така што потсетуваат на здолниште, најчесто бидејќи се прават од лелеави и лесни материјали.

Профимедиа

Погледнете како славните дами ги носат овие модели и побарајте ја вашата инспирација – можеби ќе успеете да ја направите најдобрата летна модна комбинација досега!

Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Профимедиа
Прочитајте и...  Џесика Симпсон изгледа подобро отколку на почетокот на кариерата: До неодамна се бореше со вишокот килограми

Прочитај повеќе

Што кога на децата им е досадно? Еве неколку предлози

Слободен печат

Осум знаци на усните што ја откриваат здравствената состојба – од дијабетес до болести на црниот дроб

Слободен печат

Дневен хороскоп за 22 септември: Верувајте во себе и покажете им на сите дека знаете што сакате

Слободен печат

Виц на денот: Корона

Слободен печат

Избран е најдобриот филмски лик на сите времиња: Неговиот широк спектар на емоции, ги освои срцата на гледачите!

Слободен Печат

Осум најлоши работи кои оваа есен можете да ги направите за вашето здравје!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шест месечно момче скија на вода: Го сруши светскиот рекорд, но родителите се здобија со огромен број критики! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Северина објави фотки од нејзините најважни луѓе, сопругот Игор го нема никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски

Експертите предупредуваат: Ова е најтоксичната работа во вашиот фрижидер!

Слободен Печат

Македонската естрада доби ултра згодна пејачка: Погледнете го спотот на Полина Тасева! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Актерот од хит сериите „Gossip Girl“ и „YOU“ стана татко: Ова момче е вистинско чудо за нас! (ФОТО)

Слободен Печат

Поранешно момче на Накова платило 500 евра на наш познат новинар за да ја направи славна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски